مجلس ذکر مصیبت 
حضرت سید الشهداء علیه السلام
با سخنرانی استاد فاطمی نیا
از روز شنبه ٩ شهریورماه به مدت ده 
 شب برگزار میگردد.

مکان: تهران، دروس، میدان احتشامیه، خیابان راستوان، خیابان میربلوکی، پلاک چهارده
شروع سخنرانی: ساعت نه ونیم شب

استادفاطمی نیا محرم 1398


بخشی از بیانات استاد فاطمی نیا در شب اول محرم 1398 :
هدایت خاصه1
دوستان ما باید خدا را شاکر باشیم که بار دیگر ماه محرم فرا رسید و توانستیم در این ماه در مجالس عزاداری امام حسین (ع) حضور پیدا کنیم؛ این روزها و شب‌ها موسم اشک بر مصائب امام حسین (ع) است، امام حسینی که زمین و آسمان بر او می‌گریند.
ما فقط ظاهری از کربلا را می‌بینیم و فقط می‌دانیم که امام حسین (ع) به شکلی خاص در روز عاشورا در کربلا شهید شد و کسی متوجه نمی‌شود کربلا یعنی چه. نهضت سیدالشهداء (ع) نهضت علم است، آن حضرت قیام کرد تا بندگان را از جهالت و نادانی خارج کند و به سوی نور بکشاند.
امیرالمومنین (ع) در نهج‌البلاغه می‌فرماید: أَوَّلُ الدِّینِ مَعْرِفَتُهُ، وَ کَمَالُ مَعْرِفَتِهِ التَّصْدِیقُ بِهِ، وَ کَمَالُ التَّصْدِیقِ بِهِ تَوْحِیدُهُ، وَ کَمَالُ تَوْحِیدِهِ الْإِخْلَاصُ لَهُ .» سرآغاز دین، معرفت و شناخت اوست و کمال معرفتش تصدیق به ذات پاک اوست و کمال تصدیق به او همان توحید اوست و کمال توحیدش، اخلاص براى اوست. ما به دنبال بحثی علمی در این زمینه هستیم و قصد بالا بردن یا پایین آوردن فرد خاصی را نداریم.»
خیلی از شارحان نهج‌البلاغه در سال‌ها و قرن‌های گذشته وقتی به این بخش از کلام امیرالمومنین (ع) رسیدند، نتوانستند شرحی درست و درخور از این کلام نورانی بیان کنند و چه بسا فهم درست و کاملی به دست نیاورده باشند.


 

 


دریافت 1 


دریافت 2


 

 

 


دریافت 3


 


دریافت 4


 


دریافت 5


 


دریافت 6


 

 


دریافت 7


 


دریافت 8


 


دریافت 9


 


دریافت 10


   

ادامه مطلب


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: فایل ,رایج ,آخرین ,بروزرسانی ,مروگرهای ,دارا ,مروگرهای رایج ,html5 دارا ,آخرین نسخه ,مرورگرتان توسط ,فراهم آورد ,autostart value false ,name autostart value
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه لباس زیر هایزون ویـســـه سجل دار وندارمه آقا آموزش برنامه نوسی رادیوگرافی چیست دانلود 57 پیکشعر مرجع ترین سایت اطلاعات د ارویی شعر عرفان و اعتراض